Bruntabby hannkatt var savnet i Rakkestad

Annonse-ID: 11085 | Område: Degernes (Gjøby Mølle) | Var savnet: 04.07.2012 | Oppdatert: 08.04.2013 18:18
Del

Navn
Amadeus
Var savnet
04.07.2012
Område
Degernes (Gjøby Mølle) (Rakkestad)
Adresse
Bueveien 2, 1769 HALDEN
Rase
Katt, Maine Coon
Kjønn
Hann
Pels
Lang, tigerstripet
Farge
Bruntabby

Beskrivelse av utseende og kjennetegn

Stor kastrert hannkatt med pene tegninger på hele kroppen. Halt på venstre pote bak. Han er ikke veldig kostete når det er mennesker han ikke kjenner.
Amadeus er bruntabby og chip-merket.

DUSØR 1000 KR TIL DEN SOM GIR OSS ET TIPS SOM FØRER TIL AT HAN BLIR FUNNET IGJEN

Historie

Amadeus flyttet fra Halden den 03/07/12 til ny eier i Rakkestad. Etter kun få dager kom han seg ut et vindu og har vært savnet siden. Da han ikke har kommet tilbake håper vi nå at han er på vei hjem til Halden igjen.

Enden på visa

Skjærtorsdag ble vi oppringt fra en veterinær i Rakkestad som kunne fortelle oss at han hadde Amadeus på gården sin. Full av lykkerus kjørte vi for å hente ham, men vi var også litt skeptiske til hvordan han var nå. Dyrlegen sa han nå var en "villkatt" da han har gått i skogen siden juli i fjor, og han var veldig avmagret.
Da vi kom inn på kontoret til veterinæren og snakket til Amadeus strøk han seg inntil gitteret i buret og ville ha kos. Dette var rart da veterinæren og kona hadde brukt 3 mnd på å få lov til å klappe ham på hodet (og fanget ham da).
Da vi kom hjem, slapp vi ham ut av buret, og tro det eller ei, personligheten var som før. Eneste skavanken er at han nå veier 2 kg mindre enn før, og han er litt lettskremt. Vi håper og tror han blir denne samme katten som han var før. Nå nyter vi dagene som lykkelige katte eiere på nytt :)

Kartposisjon


Del