Svart og hvit hannkatt var savnet i Bergen
- Navn
- Jakobsen
- Var savnet
- 23.07.2012
- Område
- Laksevåg (Bergen)
- Adresse
- Herman Grans veg 51, 5162 LAKSEVÅG
- Rase
- Katt, Huskatt
- Kjønn
- Hann, kastrert
- Pels
- Kort, tofarget
- Farge
- Svart og hvit
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Jakobsen er svart over og hvit under. Han har en smal hvit flekk i ansiktet, hvit krage, og en svart flekk på det ellers hvite brystet. Potene er hvite, og bakpotene er større enn frampotene, fordi de har ekstra tær (muliggens skipskattgener).
Han er veldig kosete og sosial, og maler høyt. Han er kjent for å kose seg så mye at han velter. Han er også veldig leken.
Han er vant til å være både inne og ute. Når det er fint vær, som nå, er han gjerne ute veldig lenge, inne og spiser, og så ut igjen. I dårlig vær ligger han gjerne i stolen i timesvis, går ut for å gjøre det han må, og kommer så inn igjen. Han er desverre veldig bortskjemt, og vant til å få det som han vil. Hvis ikke mjauer han høyt og lenge, til vi overgir oss.
Han hadde på seg et hvitt reflekshalsbånd da han forsvant, men disse halsbåndene pleier han å miste.
Historie
Vi har ikke sett katten vår siden tirsdag morgen. Det hender han er vekke en god stund, men ikke så lenge. Det er spregningsarbeid i området her, og han er litt skeptisk til alt bråket, så det er mulig han hat tatt seg en lengre tur enn vanlig pga det.
Enden på visa
Jakobsen kom hjem igjen av seg selv i natt, vi våkknet i fire-tida av velkjent mjauing utenfor soveromsvinduet. Pusen var veldig sulten, men ellers i fin form. Han luktet skog, så han har nok tatt seg en ferie i fjellet for å slippe unna spregningsarbeidet ti naboen.