Tricolour. se bildet hunnkatt var savnet i Indre Østfold

Annonse-ID: 116178 | Område: Eidsberg | Var savnet: 07.06.2023 | Oppdatert: 18.06.2023 16:35
Del

Navn
Frøya
Var savnet
07.06.2023
Område
Eidsberg (Indre Østfold)
Adresse
Lislerudveien 293, 1880 EIDSBERG
Rase
Katt
Kjønn
Hunn, sterilisert
Pels
Lang, tricolour
Farge
Tricolour. se bildet

Historie

Har noe sett pusen Frøya tru?

Hu har ikke vært hjemme sia kvelden ons i forrige uke (7 juni) og GPS-track'ern hennes viste siste posisjon tors 8 juni kl 0544 i der gårdsveien fra Torp munner ut i RV-124.
Dvs rett utafor gården som har nr nr 1384, og ved 1371; Tilje Skjør. (se kartet for nøyaktig posisjon)
Etter det ingen posisjoner fra tracker'n.

Hu tar seg ofte en tur på 2-4 dager sommerstid, men nå er det snart ei uke, og det er varmt for en pus å være hjemmefra så lenge, så vi er temmelig urolige her nå.

I krysset der tracker'n slutta å virke, er det jo 80-sone, og på den tia den sendte siste posisjon er jo pendlertrafikken igang, så det er mye trafikk å passe på for en pus som ikke er vant til så mye biler.
Klart vi frykter at hu er påkjørt, men vi har gjennomsøkt området rundt krysset to ganger, og ingen pus. Så vi håper i det lengste!

Hu er sterlisert, chippa og Id-merka med grønt i det venstre øret sitt.

Chippen står reg på C. Berg, Fredrikstad

Enden på visa

Frøya kom hjem igår kl 2330! Uskadd, sulten og lykkelig! Og en god del tynnere. Og uten GPS-trackern... men uansett: STOOOR glede hos alle på gården!

Hun var borte i 10 (!) dager, og den tropevarmen som har vært, (30 +/-) er det jammen godt gjort å ha overlevd så lenge!
Hvor hu har vært får vi vel aldri vite, men hu slikka potene sine mye igår kveld og idag, så hu har nok gått endel ja...

Vi har alltid noen bokser med "recovery-mat" fra dyrebutikken liggende, og to bokser har gått ner på høykant! Iblanda litt bløtmat. Og litt tørrfor fra Royal Canin.

Hu har hvilt mye idag, mest på favorittplassen sin under et av de store bjørketrærne på tunet. Og spist 7-8 ganger sia igår kveld. Og vært på do på jordet! Så dette bør jammen ha godt bra denne gangen også! Puh!

Til søndagsmiddag idag blir det kokt seifilet, livretten både hennes og de andre 6 pusene på gården.

Så det å få Frøya uskada hjem var en SUPER avslutning på lørdagkvelden igår!

STOR TAKK til dere som drifter Dyrebar og dere som har vært på utkikk!

Kartposisjon


Del