Helt svart hannkatt var savnet i Bergen
- Navn
- Cesar
- Var savnet
- 14.08.2012
- Område
- eidsvåg (Bergen)
- Adresse
- tømmervågen 36, 5101 EIDSVÅGNESET
- Rase
- Katt, Huskatt
- Kjønn
- Hann
- Pels
- Lang, ensfarget
- Farge
- Helt svart
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Cesar er en god og elsket katt som mange er veldig glad i. Han er stor og flott, langhåret og helt svart. Han er kastrert og chipmerket, bærer ingen halsbånd. Cesar er en rolig og forsiktig katt. Han er litt sky, og holder avstand til ukjente mennesker, gjemmer seg viss det blir for mye bråk.
Han har blitt holdt inne de to ukene jeg har passet han, med unntak av noen turer ut på terrassen med følge av meg. Det virket som han hadde tilpasset seg de nye omgivelsene, og at han trivdes. Men 15 august, rundt midnatt rømte han fra terrassen min på Eidsvåg i Åsane.
Hvis noen har sett en helt svart katt som virker litt sky er det bare å ta kontakt dag som natt!
Historie
Jeg passer denne katten. Eierne(mine foreldre) er på ferie. Han har bodd hos meg 2 uker nå, og har blitt holdt inne, men vært med ut på terassen med følge av meg, som han stoler på. I går kveld løp han vekk i et uoppmerksomt øyeblikk..
Enden på visa
Etter nesten to og en halv måned har Cesar endelig kommet til rette. Han er sky, og har nok holdt seg unna folk inntil han ble helt desperat. Han hadde stått utenfor huset til en kattevennlig dame og mjauet. Der hadde han fått mat og en kasse med varme tepper. Hun gjorde et detektivarbeid for å finne ut hvem sin katt det kunne være, og takket være henne, etterlysningsplakater og tips fra dyrebeskyttelsen ble jeg oppringt nå i kveld. Cesar er avmagret og full av floker, men er nå lykkelig for å være gjenforent med sine eiere hjemme i Eikelandsosen!