Sort med litt hvitt. hannkatt var savnet i Sørum

Annonse-ID: 15580 | Område: Sørumsand | Var savnet: 31.12.2012 | Oppdatert: 05.02.2013 18:35
Del

Navn
Ville
Var savnet
31.12.2012
Område
Sørumsand (Sørum)
Adresse
Østbyvegen 42, 1920 SØRUMSAND
Rase
Katt, Huskatt
Kjønn
Hann
Pels
Kort, tofarget
Farge
Sort med litt hvitt.

Beskrivelse av utseende og kjennetegn

Han er sort med hvite tegninger i ansikter, på brystet og på potene. Han hadde på seg et sort halsbånd med gule reflekskatteøyne da han forsvant. Han er ganske liten til å være hannkatt og har kort pels.

Historie

Vi har nettopp flyttet hit og slapp ut Ville for første gang 1. januar på ettermiddagen (etter å ha holdt han inne i 2-3 uker først selvfølgelig). Siden har vi ikke sett han.

Da han forsvant hadde han på seg et sort halsbånd med gule reflekskatteøyne langs hele.

Han er veldig sky så han vil nok ikke oppsøke fremmede. Han levde som villkatt til han var 7 uker så forholdet hans til mennesker har alltid vært litt anstrengt. Men jeg trenger bare å høre om observasjoner så jeg kan gå ut å lete i de aktuelle områdene selv, meg vil han komme frem for.

Han er ikke en veldig sterk jeger så sett gjerne ut mat til han hvis du tror du har sett han.

Si veldig veldig gjerne ifra så fort du ser han, jeg kan nås når som helst på døgnet på tlf: 95 25 46 72.

Det er altfor kaldt for en liten katt å være ute konstant nå så alle tips blir tatt imot med glede! Vi håper å få han hjem snart.

Enden på visa

Fikk en telefon fra en hyggelig bonde ikke så langt unna oss som trodde han hadde sett han rundt låven sin, der han mata andre halvville katter, i 2-3 dager. Jeg styrta ned dit og gikk rundt å lokka litt og begynte nesten å miste motet men så sa bonden: "Tar jeg helt feil eller er det den som står der?", og der var han. Når han fikk se meg og jeg fikk se han vet jeg ikke hvem som ble lykkeligst, Ville hylte høyest hvertfall :) Nå har han vært hjemme i en uke, går på spesialfôr for han var blitt tynn som juling, og tilbringer mesteparten av tida godt begravd i dynen min nede i senga. Dette hadde ikke endt like godt uten all innsatsen fra lokalsamfunnet på Sørumsand, all ære til dere!

Kartposisjon


Del