Hvit, rød, sort- tri hunnkatt ble funnet i Bergen

Annonse-ID: 16980 | Område: Hopsåsen, Fana | Ble funnet: 02.04.2013 | Oppdatert: 12.04.2013 12:48
Del

Ble funnet
02.04.2013
Område
Hopsåsen, Fana (Bergen)
Adresse
Frøyas veg 1, 5221 NESTTUN
Rase
Katt, Huskatt
Kjønn
Hunn
Pels
Kort, tricolour
Farge
Hvit, rød, sort- tri

Beskrivelse av utseende og kjennetegn

Korthåret, tricolor hunnkatt - menneskekjær, kosete, rolig og oppsøkende. Savner nok menneskene sine.....

Historie

Tre-farget, voksen hunnkatt som er sort og rød i ansikt og over ryggen, hvit på bryst, buk og alle ben - funnet forkommen, utmagret og sliten i Hopsåsen (i nærheten av Hop/Troldhaugen). Har nok vært ute en stund, men er tydelig en rolig, kosete og menneskevant huskatt. Hun har kviknet betraktelig til med hvile og godt stell, mat og drikke, men jeg er sikker på at dette er en katt som er dypt savnet av familien sin. Hun hører lite eller ingenting - det kan ha vært sånn fra tidligere eller tilkommet etter hun har vært ute alene over tid, så dette er ikke et tegn som utelukker at det kan være nettopp DIN katt!

Enden på visa

Vi plukket opp en mager, uttørket og utmattet katt som knapt kunne gå. Den ramlet ned fra en skrent og rett foran bilen, så vi nesten kjørte på den! Katten ble tatt med hjem og lagt i en transportkasse og gitt mat og vann.
Vi var usikre på om katten i det hele tatt kunnne overleve. Men da hun kom seg gradvis, trykket vi opp plakater og hang opp i området rundt der katten ble funnet.
Samme dag fikk vi en telefon fra kattens eier, som kunne fortelle at den hadde vært borte fra hjemmet i flere uker! De ble lykkelig gjenforent etter på ettermiddagen :-)
Takk til Dyrebar som har en god side og med fine plakater man kan trykke opp og henge opp!

Kartposisjon


Del