Rød og hvit hannkatt var savnet i Trondheim
- Navn
- Cæsar
- Var savnet
- 11.02.2009
- Område
- Øya (Trondheim)
- Adresse
- Klostergata 78d, 7030 TRONDHEIM
- Rase
- Katt, Blandingsrase
- Kjønn
- Hann, kastrert
- Pels
- Lang, tofarget
- Farge
- Rød og hvit
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Cæsar (2,5 år) er en stor og staselig hannkatt (over 6 kg) med en karakteristisk hvit "melkeflekk" på ryggen. Hvit "løvekrage" og stor, bustete, rød hale.
Cæsar er svært leken og nysgjerrig, spesielt glad i mat, sosialt anlagt, vil helst inkluderes i alle gjøremål, elsker å bli børsta og veldig kosete med matmor. Han har aldri stukket av (på tross av at han er en utpreget alfa-katt), er hjemmekjær, kastrert og ID-merket (mikrochip).
Reagerer på tilnavnet "pusa".
Historie
Han ble borte torsdag kveld (12.feb) på Øya.
Cæsar skulle bare være ute mens matmor var på trening. Han har aldri vært så lenge borte, da han holder seg i nærområdet. Er han kanskje blitt innestengt i en kjeller eller garasje som følge av sin voldsomme nysgjerrighet, eller har noen kanskje tatt hånd om pusen og gitt han mat. (Han sier aldri nei til noe munngodt. Er svært verbal når han ikke liker været eller kunne tenkt seg en tur til matskåla.)
Hvis du tror du har sett han etter 12.02.09, ring eller send en sms, da matmor er bekymret for katten sin og savner Cæsar forferdelig.
Enden på visa
Dessverre funnet død, men siden tatt vare på av sjenerøs dame i Bakgårdskatt slik at jeg i dag fikk hente og gravlegge min nydelige Cæsar i hagen.
Takk for utallige sms/telefoner med tips og gode ord og for at denne sida finnes!