Grå m/hvite tegninge hannkatt var savnet i Trondheim
- Navn
- Elvis
- Var savnet
- 10.06.2013
- Område
- Ranheim (Trondheim)
- Adresse
- Ranheimsveien 148B, 7053 RANHEIM
- Rase
- Katt
- Kjønn
- Hann
- Pels
- Kort, tofarget
- Farge
- Grå m/hvite tegninge
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Elvis er mørk grå i pelsen som hovedfarge. Han har hvite sokker på alle labbene, og på venstre bakfot går sokken som en liten stripe opp til kneet. På høyre bakfot er sokken litt større enn på framlabbene, og går litt oppå leggen. Halsen er hvit, men deler av haka er en grå flekk. På brystet har han et stor hvitt felt. Det samme nede på magen. Har ellers veldig klare gule øyne som er tydelig innrammet i svart (ser nesten ut som han bruker eyeliner...).
Historie
Elvis ble sluppet ut på morgenen før vi dro på jobb. Ble observert i nabolaget litt utpå dagen, men ikke sett siden. Han er en meget nysgjerrig og tillitsfull katt som gjerne hopper inn et åpent bilvindu, eller går inn i fremmede hus. Vi har bedt alle våre naboer om å se etter ham i garasjer og lignende, og håper alle kan ha et åpent øye for om han har forvillet seg i deres område.
Enden på visa
Elvis ble dessverre funnet død. Fire gutter som var elever ved Ranheim skole varslet oss om at de hadde funnet ham i Sjøskogbekken som renner forbi skolen. Vanskelig å si hva han har vært ute for, men blødninger fra munn og nese tyder for oss på at det har noe med hodeskade å gjøre (mulig påkjørt på Ranheimsveien for så å ha forvillet seg ute i bekken, som så har ført til drukning...). Vi er uansett takknemlige til guttene som fant ham, slik at vi fikk bragt ham hjem, vasket og stelt ham, for så å ordne et fint siste hvilested for ham i hagen - Takk for 8 flotte år sammen med deg Elvis, og for alle de gode minnene. Hvil i fred.