Svart hannkatt var savnet i Askøy
- Navn
- Loke
- Var savnet
- 01.07.2009
- Område
- Florvåg, Askøy (Askøy)
- Adresse
- Nedre Hagen 20, 5305 FLORVÅG
- Rase
- Katt, 50% Maine Coon
- Kjønn
- Hann, kastrert
- Pels
- Lang, ensfarget
- Farge
- Svart
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Han har vært barbert på hver side og under hakepartiet og har derfor kortere pels der enn under magen, på ryggen og halen. Han er 100 % svart i farge.
Historie
Loke er sist sett i sitt hjem i Nedre Hagen 20 på Florvåg den 2. Juli 2009 kl 0900 – 0930. Han er en fire år gammel kastrert hannkatt. Han er normalt sky ovenfor fremmede mennesker, men ovenfor dem han har tillitt til så er han veldig kosete, leken og pratsom. Han er både øremerket og chipmerket, men øremerkingen er vanskelig å tyde. Han er halvt Maine Coon og er lang og har en stor hårete hale. Han kan lett bli skremt av lyder og kan derfor ha søkt tilflykt i en garasje, uthus, bod, kjeller eller lignende. Så har du hatt dører oppe og stengt de så vil jeg sette pris på om du sjekket om han har sneket seg inn.
Enden på visa
Loke kom heldigvis til rette kl 0710 i dag morges den 5. Juli. Han hadde nok bare tatt seg en langtur i det flotte været. Han er like hel og akkurat som han alltid har vært. Kanskje var det min iherdige vandring på alle mulige tenkelig plasser med plystring og roping på Loke som gjorde at han kom hjem, eller så var det det lille væromslaget. Samme det for hjemme er han :-)