Hvit, rød, svart hunnkatt ble funnet i Trondheim

Annonse-ID: 2619 | Område: Trondheim sentrum | Ble funnet: 14.09.2009 | Oppdatert: 01.02.2010 10:01
Del

Navn
Bimbam
Ble funnet
14.09.2009
Område
Trondheim sentrum (Trondheim)
Adresse
Kongens gate 19, 7012 TRONDHEIM
Rase
Katt, Huskatt
Kjønn
Hunn
Pels
Kort, tricolour
Farge
Hvit, rød, svart

Beskrivelse av utseende og kjennetegn

Hun er en utrolig tillitsfull og snill, men veldig tynn jentekatt. Hun er mest hvit, men har flerfargede, nesten dekkende flekker på hodet, ryggen og halen.

Historie

Etter å ha blitt observert streifende rundt over en tid, i nærheten av Brukbar (mellom Trondheim Torg og Leüthenhaven), kontaktsøkende og skitten og sulten, så tok vi henne med hjem for en dusj og mat. Vi tror hun har bodd ute i noen uker, men det er vanskelig å si. Hun er veldig tynn, men utrolig glad for å få omsorg og kjærlighet. I og med at hun er så kjælen så tror vi hun har rotet seg bort hjemmefra, og ønsker derfor at eierne kan finne henne igjen her inne. Vi har også funnet ut at BimBam mest sannsynlig er mammaen til tre kattunger som ble funnet i byen i august, hvorav bare en er omplassert foreløpig. Dette tyder på at hun har gått ute ganske lenge. De neste ukene skal vi få henne sterilisert og øremerket, og hun får mye god mat slik at hun kan legge på seg. Etter dette håper vi at hun kan omplasseres hvis ikke eierne melder seg.

Enden på visa

Bimbam, vår fine, flotte pus fikk seg et nytt hjem til en kjempetrivelig famili som er veldig glad i katter. Vi hadde henne i to og en halv måned, men kunne desverre ikke beholde henne fordi vi har en sær innekatt fra før av i tillegg til at vi ikke har gode utemuligheter. Vi fikk utrolig god hjelp fra dyrebeskyttelsen hele veien og opplevelsen gav mersmak. Anbefaler alle å ta inn løskatter, det koster så lite og gir så mye. BimBam hadde et forferdelig utgangspunkt, men var frisk og sunn og glad når vi ga henne fra oss, og nå ser det ut til at hun får et flott katteliv :)

Kartposisjon


Del