Tigerstripet hunnkatt var savnet i Ski
- Navn
- Muscat
- Var savnet
- 14.06.2015
- Område
- Grünerløkka (Ski)
- Adresse
- Markveien 42a, 0554 OSLO
- Rase
- Katt, Huskatt
- Kjønn
- Hunn
- Pels
- Kort, tigerstripet
- Farge
- Tigerstripet
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Katten er tigerstripete i svart, brun, grå og ganske mørk over ryggen. Hun har hvite poter og hvitt bryst. Ørene har små hårdusker øverst. Hun har et tatovert øremerke 73522. Hun er vanligvis litt lubben, men kan jo ha gått ned i vekt nå. Hun er kjærlig og rolig, men litt sky hvis folk/barn er brå eller bråkete.
Historie
Katten gikk som vanlig ut en kveld i midten av juni og kom ikke tilbake i løpet av følgende uke. Hun holder vanligvis til å bakgården vår og nabobakgårder. Jeg måtte reise på ferie, men venner og familie har vært her og ropt på henne. Naboer har også holdt utkikk, uten å se henne. Nå har jeg selv vært hjemme igjen noen dagen, men katten er fortsatt borte. Hun har tidligere vært borte i en lengre periode, men er ellers kjærlig og hjemmekjær.
Enden på visa
Jeg hang opp flere plakater fra dyrebar.no i nærområdet, og da tok to ulike personer kontakt fordi de mente hun var hos en mann. Han hadde også hengt opp lapp som jeg ikke hadde sett! Så jeg ringte ham. Han hadde tatt seg av katten og sjekket henne hos veterinær. De hadde ikke funnet meg til tross for at katten har tatovert ID, så det må jeg finne ut av. Katten min var som ventet ikke så langt hjemmefra, hun hadde nok "flyttet ut" fordi hun er redd en katt i bakgården vår. Men nå koser hun seg her og hun får ikke slippe ut på mange uker!