Rød med hvite poter hannkatt var savnet i Askim

Annonse-ID: 47610 | Område: Enger, Askim | Var savnet: 19.07.2015 | Oppdatert: 04.09.2015 14:22
Del

Navn
Isop hunter minisnuta
Var savnet
19.07.2015
Område
Enger, Askim (Askim)
Adresse
Engerveien 138, ASKIM , 1815 ASKIM
Rase
Katt
Kjønn
Hann
Pels
Kort, tofarget
Farge
Rød med hvite poter

Beskrivelse av utseende og kjennetegn

Rød med hvite poter og litt hvitt på brystet. Litt hvitt i ansiktet med en liten rød "bart" :)

Historie

Minisnuta ble skremt og forsvant inn i åkeren ved familiegården vår på Enger i Askim . Da Minisnuta er en innekatt og bor vanligvis i Oslo er han ikke godt vant til utelivet. Han har allikevel vært ute på sommerferie her før og han er også født ute som villkatt og kjenner til stedet her selv om han liker best og holde seg i hagen. Minisnuta har aldri gått langt avgårde før. Vi har holdt han inne og på balkongen i 2 mnd, før vi slapp han ut (og han var alltid ute sammen med oss) så han skulle omstille "GPSen" sin til området her. Han kan allikevel kanskje ha gått seg bort i åkeren. Minisnuta er redd fremmede så ser du han er det lurt og sette ut litt mat og vann til han og ringe oss, og ikke rope på han.
Vi håper at noen har sett lille godgutten vår ! Vi leter og leter og savner han enormt mye!

Enden på visa

Etter 42 dager borte fra oss har vi endelig lille Minisnuta trygt hjemme igjen:) Vi ga aldri opp å lete og etter noen uker fikk vi tips om at lille pus holdt til i et skogholt ca. 800 m unna. Vi flyttet innkjøpt fangstbur og viltkamera med sms-funksjon, satte frem mat og vann v/ fangstburet og fikk raskt bekreftelse på kamera at det var lille pusen vår :) Han var livredd alt og alle stakkars etter mange uker ute, men etter dagevis med tolmodighet, og utallige nattevåkinger i nærheten av buret, dristet han seg inn i fangstburet:)) Minisnuta har gått ned 1 kg, har noen sår og skrammer men er ellers i veldig fin form, og han er veldig glad for å være hjemme igjen:) Vi er alle sammen i lykkerus ! :))))

(Mini ble skremt avgårde 23 juli, sannsynligvis av en ungrev som lusket rundt huset vårt, og han hadde krysset jorder og en stor riksvei. Han gikk seg enten bort eller så turte han nok ikke å bevege seg hjemover igjen da han er en innekatt (kun ute i hagen på sommerstid) og er ganske redd av seg ute.

Kartposisjon


Del