Mørkegrå og hvit hannkatt var savnet i Oslo

Annonse-ID: 50751 | Område: Østensjø | Var savnet: 17.11.2015 | Oppdatert: 22.11.2015 10:56
Del

Navn
Pelle
Var savnet
17.11.2015
Område
Østensjø (Oslo)
Adresse
Bølerskogen 22, 0691 OSLO
Rase
Katt, Blanding Katt
Kjønn
Hann
Pels
Uvisst, tofarget
Farge
Mørkegrå og hvit

Beskrivelse av utseende og kjennetegn

Pelle er en stor katt. Han har mørkegrå ører og mørkegrå hale. Ryggen er mørkegrå med en slags stjerneflekk på midten.Pelsen er halvlang.

Historie

Pelle ville ikke inn tirsdag 17. november. Han oppførte seg helt uvanlig. Han løp omkring og virket veldig urolig. Han har mistet søsteren sin IRIS, hun har vært ute i 3 uker nå. De to var veldig tette. Det kan hende at han leter etter henne. Det kan også hende at han reagerer på et refleksbånd han har fått på seg. Kanskje er det den lille bjellen på båndet han ikke liker. Er det noen som ser ham eller han prøver å komme seg inn et sted. vær vennlig og hold dørene åpne for ham. Ring 95962597 og jeg kommer umiddelbart. Elise Jahren, Bølerskogen 22.

Enden på visa

Pelle lå like i nærheten der vi bor. Det var lurt av ham, for her kommer reven ganske nært inntil husene. Plutselig hoppet han fram og ble helt borte igjen. Jeg hentet SEBA Tunfisk som lukter ganske mye og som de fleste katter elsker. Satte meg ikke langt unna der han hoppet fram, og ventet, og kallte på ham. Så kom han med en lyd og jeg visste hvor han var. Da han kjente lukten av mat, kom han fram. På 5 dager uten var han blitt tynn, men ellers i god form. Viktig her å ha mat som lukter og ha god tid. Er ny som katte eier, så her er mye å lære. Jeg lurer også litt på om dette har vært et slags ungdoms opprør.. Det viktigste jeg har lært er at jeg eier ikke husdyrene mine, de bor hos meg. Og jeg ønsker legge tilrette for dette på alle måter.

Kartposisjon


Del