Hvit og svart hunnkatt var savnet i Oslo
- Navn
- Klara
- Var savnet
- 10.05.2016
- Område
- Nordstrand (Oslo)
- Adresse
- Vingolfveien 25, 1170 OSLO
- Rase
- Katt, Huskatt
- Kjønn
- Hunn
- Pels
- Kort, tofarget
- Farge
- Hvit og svart
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Hun er mest hvit, med sort "hette" over ørene og ytterkant av øynene, noen sorte flekker på rygg og side samt svart hale.
Historie
Klara er en utekatt som måtte være inne en ukes tid pga urinveisinnfeksjon, og etter klarsignal fra dyrlegen fikk hun komme ut igjen i finværet på tirsdag 10. mai, men har ikke kommet hjem igjen. Det er ikke helt uvanlig for henne å være borte ett døgn - halvannet om gangen når været er ordentlig fint, men tre døgn er mye selv for henne, så vi er urolige for at noe har skjedd. I tillegg går hun på spesialfôr for problemene med blæra, som hun også bør komme hjem å spise mer av!
Enden på visa
Hun kom hjem av seg selv rett før vi skulle legge ut på leterunde nr 3! Veldig lettet! Hun er i fin form, bare sulten og litt skitten, sikkert bare vært på vandring!