Hvit hunnkatt var savnet i Hurum

Annonse-ID: 67609 | Område: Tofte, Hurum kommune | Var savnet: 01.07.2017 | Oppdatert: 09.09.2017 08:04
Del

Navn
Dolly
Var savnet
01.07.2017
Område
Tofte, Hurum kommune (Hurum)
Adresse
Gråspurvveien, 3482 TOFTE
Rase
Katt
Kjønn
Hunn
Pels
Lang, tofarget
Farge
Hvit

Beskrivelse av utseende og kjennetegn

Dolly er hvit med mørke flekker. Hun har bla en mørk hale og hun har en oval mørk flekk på ryggen. Pga knuter i pelsen, har hun vært klippet og derfor er pelsen noe ujevn. Hun kan være litt sky, men er både tillitsfull og glad i mennesker. Dolly er id-merket med chip.

Historie

Dolly er ca tre år gammel og har vært på Tofte i sommer. Hun kom ikke hjem etter å ha vært ute og vi har ikke funnet henne. Hun er ikke så kjent i området. Det er hengt opp plakater og vi har lett masse etter henne uten resultat. Hun er etterlyst på Facebook, Tofte siden på nett og salgssiden hos Hurum og Røyken avis. Dolly kan lokkes med mat hvis noen ser henne. Hvis noen vet noe eller tar henne inn, vær så snill å ring oss. Hun er dypt savnet.

Enden på visa

Det ringte en dame som hadde sett en katt som kunne være Dolly utenfor huset sitt de siste dagene. Hun hadde sett savnet plakater som vi hadde hengt opp. Hun tok katten inn i dag (8. september) og ringte oss igjen. Vi reiste med en gang og det var Dolly! Hun ble funnet tre-fire kilometer unna der hun forsvant. Hun har nok gått ute i et skogsområde, for hun hadde blitt veldig tynn og hadde mye flått. Ellers var hun i bra form. Fantastisk å finne henne igjen nesten en og en halv måned etter at hun ble borte. Stor takk til hun som hjalp oss og alle som har lett etter henne.

Kartposisjon


Del