Svart og hvit hunnkatt var savnet i Stange
- Navn
- Freia
- Var savnet
- 01.01.2019
- Område
- Høgvollvegen (Stange)
- Adresse
- Høgvollvegen 85, 2312 OTTESTAD
- Rase
- Katt
- Kjønn
- Hunn, sterilisert
- Pels
- Kort, tofarget
- Farge
- Svart og hvit
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Svart og hvit hunnkatt. Katten er ca 1,5 år gammel og har vært borte siden formiddagen 1. januar. Labbene er hvite, og hun har også hvite partier under halsen og ved snuten.
Historie
Vi bor i Høgvollvegen i Ottestad, noen minutters gange fra Hoberg skole. Katten gikk ut på formiddagen første nyttårsdag og har siden ikke kommet tilbake.
Enden på visa
Freia kom hjem i dag etter å ha vært borte i noe over tre døgn! Hurra! Hun var oppskaket i begynnelsen. Mjauet, og beveget seg rundt og snuste. Virket nervøs. Har heldigvis roet seg nå. Ikke så interessert i mat med en gang, men spiste etterhvert. Ser ut til å være i god fysisk form. Ble meldt savnet her og på nærmiljø-side på Facebook. Hengte opp plakat og la dessuten lapper i postkasser i nærheten med oppfordring om å se etter i garasjer, boder og lignende. Det siste anbefales! Ikke godt å si hva som har skjedd. Kan ha vært innesperret eller gått seg vill.