Oransje og hvit hannkatt var savnet i Sandnes
- Navn
- Simba
- Var savnet
- 23.01.2019
- Område
- Gravarstunet (Sandnes)
- Adresse
- Gravarstunet 13, 4327 SANDNES
- Rase
- Katt, Siberian
- Kjønn
- Hann, kastrert
- Pels
- Lang, tofarget
- Farge
- Oransje og hvit
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Han er en sibirkatt med lang oransje og hvit pels. Han har ikke halsbånd, men som merke på at han har ID-chip har han «ID» tatovert i svak grønt i ene øret. Han har lengst hår rundt halsen og på halen. Pelsen blåser seg ekstra mye opp når han er ute i kaldt vær.
Historie
Min katt, Simba, dro ut kattedøra i Gravarstunet i Sandnes onsdag kveld kl 20 (23.01.2019) og har enda ikke kommet hjem igjen. Vanligvis er han ute i 2-3 timer av gangen, så hele familien er nå svært bekymret. Han er veldig nysgjerrig og glad i å jakte på små fugler og mus, så det er veldig mulig at han har forvillet seg inn i en bod, garasje eller kjeller og blitt låst inne. Det kan være lurt å knittre med litt plast (hvis du ikke har kattesnop/mat) og rope navnet hans noen ganger hvis du sjekker om han kan være hos deg.
Enden på visa
Simba kom selv inn katteluka etter 8 dager. Han er frisk, noe tynnere, men har fått et kraftig slag fra en annen katt. Ene øyet må opereres bort, men han skal få et fint liv videre trygt hjemme igjen.