Lys brun og svart hunnkatt savnet i Bærum
- Navn
- Ine døpt om til sissy kan være i tvil om navnet sitt
- Savnet
- 14.01.2019
- Område
- Kirkeveien 99A, 1344 Haslum (Bærum)
- Adresse
- Dyrenes Hus, Postboks 37 Kirkeveien 99A, 1344 HASLUM
- Rase
- Katt, Ukjent Katterase
- Kjønn
- Hunn, sterilisert
- Pels
- Kort, spraglete
- Farge
- Lys brun og svart
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Svart hale og labber, Også over ryggen. Hvit under haka.
Halsen markeres med to "streker" rundt halsen.
Ser ut som en liten rev i ansiktet. STORE ører. "Bjeffer" nesten som en rev også.
Ansiktet er lite. Hun er rett og slett til å spise opp.
Hun er sky, som sagt. Observert-håper og tror vi- hos noen vi kjenner ikke så langt fra oss. Det ble også sagt at hun nesten hadde gått inn i fangstburet vi satte ut. Vi bare håper. Det viser seg at de sier det er deres egen katt.
Historie
Hun må ha sneket seg ut, men hun har vært sky hele tiden fra vi fikk henne.
Vi satte opp et viltkamera ved matstasjonen, i kjelleren og ute ved ytterdøra.
Vi snakket med naboene, men de hadde ikke sett "vår" katt.
Til slutt hentet vi et fangstbur i Asker i Dyrenes hus og satte det der en bekjent av oss mente å ha sett henne. Tunfisk inne i buret. Nå har vi anskaffet oss fangstbur selv.
Sissy er meget spesiell med sitt revelignende ansikt, og vi har vist bilder vi fikk fra Dyrenes hus. Store ører, som gjør ansiktet hennes lite.Dette bekreftet de som har observert henne. Sissen II, som kom sammen med henne, har etter hvert sosialisert seg med oss. Vi har latt de begge få bli kjent med oss i deres eget tempo. Vi hadde sett for oss at vi skulle ha to katter som løp rundt og var rabagaster. Nå har vi bare èn rabagast , som utfordrer oss på sitt vis.
Dessverre fikk jeg ikke tatt noen bilder av henne, men vi fikk noen bilder med oss. Hun er sky av seg, men vi har hørt henne mye. Hun bråker mer enn Sissen.