Lys orange og hvit hannkatt var savnet i Bærum
- Navn
- Tigris
- Var savnet
- 14.07.2020
- Område
- Stabekk (Bærum)
- Adresse
- Nordliveien 3, 1368 STABEKK
- Rase
- Katt, Halvt skogkatt, korthåret
- Kjønn
- Hann, kastrert
- Pels
- Kort, tigerstripet
- Farge
- Lys orange og hvit
Beskrivelse av utseende og kjennetegn
Slank, på grensen til tynn, lange ben, tigeraktig mønster i ansiktet. Hvitt kort "skjegg", bryst, poter og mage. Han er på størrelse med en skogkatt i benbygning. Bittesmå dusker på ørene. 3 år gammel, bor med annen katt. Veldig intelligent og vennlig, men litt sky med fremmede.
Historie
Tigris gikk ut mandag kveld og er ikke blitt sett siden. Godt kjent i nærområdet, aldri vært borte mer enn noen timer tidligere så redd det kan ha skjedd ham noe.
Enden på visa
Helt utrolig- så glad og lettet over å ha funnet katten radmager men i live, nede på jernbaneskinnene ved Stabekk stasjon. Han har sannsynligvis forvillet seg hit og ikke funnet veien ut derfra, tilbake igjen. Fanget bokstavelig talt en mus mens jeg stod der og prøvde å finne ut hvordan få ham ut derfra uten fare for liv og lemmer!
Bare skinn og bein - men ellers i god behold.